Darmowa dostawa od 200 zł | Zamów telefonicznie  +48 531 546 869 (Pon - Pt: 8.30-16.30)

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

CHODNIKI NA SCHODY – JAK JE PRAWIDŁOWO ZAMONTOWAĆ?

2022-11-08
CHODNIKI NA SCHODY – JAK JE PRAWIDŁOWO ZAMONTOWAĆ?

Wiele osób poszukuje informacji na temat chodniki na schody– jak je prawidłowo zamontować? Trwałe i estetyczne zamocowanie tych produktów zależy przede wszystkim od rodzaju powierzchni, na której mają być montowane, jak również właściwości wybranego chodnika na schody.

Nowoczesne chodniki na schody cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród właścicieli obiektów turystycznych czy hoteli, ale również pomieszczeń biurowych. Tego typu produkty mogą także zdobić przestrzeń mieszkalną, w dwupoziomowych mieszkaniach czy też domach składających się z jednego lub kilku pięter. Chodniki na schody wyróżniają się wieloma zaletami. Przede wszystkim zmniejszają one ryzyko poślizgnięcia się, potknięcia i upadku na powierzchni lakierowanej lub też wykonanej z płytek ceramicznych czy gresu. Łatwe do czyszczenia i estetycznie wyglądające chodniki na schody powinny posiadać bardzo niskie runo, które nie gromadzi w swoim wnętrzu żadnych zanieczyszczeń, roztoczy, pleśni, bakterii, a także nieprzyjemnych zapachów. Płaskie runo, którym wyróżniają się nowoczesne chodniki na schody, umożliwia poddawanie ich różnego typu zabiegom czyszczącym, w tym odkurzaniu na sucho, czyszczeniu metodą szamponowania, a także szybkiemu i skutecznemu odświeżaniu przy pomocy odkurzacza z funkcją piorącą. Użycie tego typu sprzętu jest także wskazane, gdy pragnie się usunąć plamy powstałe po wylaniu napojów, upuszczeniu talerza z jedzeniem, jak również zabrudzenia przyniesione na podeszwach butów. 

 

Chodniki na schody – jak je prawidłowo zamontować? Solidne i estetyczne mocowanie tych produktów

 

Szybki i sprawny montaż chodników na schody jest zadaniem wymagającym przyswojenia wiedzy oraz sprawdzonych metod, umożliwiających estetyczne przytwierdzenie tych elementów wyposażenia, w taki sposób, aby prezentowały się one elegancko, a jednocześnie nie stwarzały żadnego zagrożenia w trakcie wchodzenia i schodzenia po schodach. Osoby, które decydują się na samodzielny montaż chodników na schody, powinny mieć świadomość, że czynność ta wymaga poświęcenia na nią odrobiny wolnego czasu. Przed podjęciem się montażu, należy ocenić rodzaj materiału, z jakiego wykonane są schody. Warto pamiętać, że niektóre elementy, z których tworzy są schody, zdobiące wnętrze domu lub dwukondygnacyjnego mieszkania, można łatwo uszkodzić. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność przy montażu i pracach na tych powierzchniach. Chodniki na schody powinny ściśle przylegać do stopni i łączeń pomiędzy nimi. Oznacza to, że w żadnym przypadku nie mogą one się podwijać, przesuwać, falować czy rolować. Dobrej jakości chodniki na schody muszą być ściśle dopasowane do szerokości i głębokości stopni. 

Nakładki na schody czy wykładziny dywanowe - co wybrać?

Dość skomplikowane zadanie, którym jest montaż chodników dywanowych na schodach, należy poprzedzić podjęciem decyzji na temat tego, czy produkty te będą przybijane gwoździami czy też mocowane na listwach. Bez względu na wybór metody przytwierdzenia, warto pamiętać, że wykładzina dywanowa musi ściśle przylegać do podłoża i być nieruchoma. W trakcie montażu można posługiwać się relingami mosiężnymi. To efektownie prezentujące się pręty, które składają się z dwóch zakończeń, uchwytów i znajdujących się między nimi rurek. Relingi mosiężne można dopasować rozmiarem do szerokości stopni. Dzięki temu będą one idealnie wypełniać  konstrukcję schodów. Inną opcją montażu chodników na schodach, szczególnie pojedynczych nakładek, jest ich przyklejenie do każdego stopnia. Eliminuje to problem ich podwijania się i zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz komfortu w trakcie korzystania ze schodów. Warto pamiętać, że oferowane przez nas chodniki na schody w formie pojedynczych nakładek są znacznie łatwiejsze w montażu i demontażu niż produkty z opcją sprzedaży na metry. To pierwsze rozwiązanie sprawdzi się u osób, które nie mają czasu na samodzielny montaż chodników na schody. Z kolei produkty dostępne w opcji sprzedaży na metry, zdadzą egzamin, gdy właścicielowi domu lub mieszkania zależy na perfekcyjnym przyleganiu wybranego chodnika do powierzchni schodów, w taki sposób, aby całkowicie zakrywał on tę konstrukcję. 

Estetyczny szybki i trwały montaż chodników na schody wymaga przede wszystkim podjęcia decyzji odnośnie rodzaju produktu, który będzie docelowo znajdował się na wyżej wymienionej konstrukcji. W naszym sklepie internetowym można znaleźć chodniki na schody w opcji na metry.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 587 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Jestem zadowolona z zakupu Polecam wszystkim
2024-05-02
Perfekcja w każdym calu. polecam!
pixel