DYWAN I ALERGIA: PRZEŁAMUJEMY MITY
Dywany w przestrzeni mieszkalnej dodają uroku wnętrzom, dopełniają wystrój pomieszczeń i spełniają rolę praktyczną, jednak nie każdy chce je mieć w swoim domu, obawiając się na przykład uczulenia, dlatego chcemy pomóc naszym klientom i zajmiemy się tym razem tematem dywan i alergia: przełamujemy mity. Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule.
Dywan to idealny wybór dla miłośników gustownych dodatków we wnętrzach i funkcjonalnych rozwiązań mieszkalnych. Czy jednak zakup dywanu jest dedykowany każdemu? Co w sytuacji, gdy osoba uczulona marzy o posiadaniu dywanu? W domu, w którym mieszka alergik, panują niezmiennie określone zasady. I chociaż istnieją różne odmiany tej choroby i różne czynniki nasilają jej objawy, to zwykle w ramach przeciwdziałania, na pierwszym miejscu stawiane jest dbanie o idealną czystość i porządek. Utarło się przekonanie, że dywany wełniane nie powinny znajdować się w przestrzeniach użytkowanych przez alergików. Warto zaznaczyć, że alergię mogą powodować kurz i roztocza. Faktem jest, że dywany wełniane kumulują w swoim runie różne zanieczyszczenia. W takim przypadku widać, że dywan naturalny może być źródłem różnych uczulających czynników. Jednak nie oznacza to konieczności rezygnacji z używania dywanów w pomieszczeniach zajmowanych przez alergików. Na rynku dostępne są dywany syntetyczne, które mają niskie, zwarte runo i ponadto mogą być przeznaczone do prania w pralce automatycznej, co umożliwia utrzymanie ich w wyjątkowej czystości.
Dywan i alergia: przełamujemy mity - o czym warto wiedzieć?
Odpowiednim rozwiązaniem dla alergika będzie zatem dywan syntetyczny. Nie posiada on runa, w którym gromadzą się roztocza. Jego włókna posiadają właściwości elektrostatyczne, dzięki którym zmniejsza się możliwość osadzania na nich kurzu. Sprzyja to w niezwykle wysokim stopniu utrzymaniu wymaganego porządku w pokoju alergika. Podobnie jest w przypadku takiego produktu, jak dywan polipropylenowy – jego runo nie chłonie wilgoci, dzięki czemu nie może rozwijać się w nim alergizująca pleśń. Wybierając odpowiedni rodzaj dywanu, warto zwrócić uwagę na jego grubość –te z wysokim włosiem mają większą podatność na gromadzenie zanieczyszczeń. Puszysta i gęsta przędza sprzyja gromadzeniu się w niej baterii oraz innych drobnoustrojów. Optymalna długość runa powinna oscylować między 9 mm a 13 mm. Dywany tkane na płasko będą zdecydowanie lepszym wyborem dla uczuleniowca. Istotną kwestią związaną z korzystaniem z tych produktów syntetycznych jest łatwość w utrzymaniu ich w odpowiedniej czystości. Można je tradycyjnie odkurzać, czyścić metodą szamponowania lub niektóre z nich prać, nawet w pralce, w niskiej temperaturze z udziałem delikatnych środków piorących.
Dywany dla alergików – odpowiedni wybór dla uczulonych
Osoby cierpiące na alergię zwykle rezygnują z posiadania dywanów. Negatywne przeświadczenie i obawy często blokują marzenia o posiadaniu upatrzonego modelu. Jednakże, czy twarda, surowa podłoga jest bezpieczna dla wrażliwych jednostek? Warto przełamać niepokój i zdecydować się na wybór dywanu dla alergików. To alternatywa dająca możliwość korzystania z komfortu i przyjemności chodzenia po podłożu z delikatnego włókna. To także opcja aranżacji wnętrza z zastosowaniem upragnionych dodatków. W ofercie naszego sklepu dostępne są różnego rodzaju dywany syntetyczne, idealne dla alergików. Nie ma więc potrzeby rezygnacji z dywanu we wnętrzu ze względu na uczulenie. Wystarczy postawić na nowoczesny dywan, który jest tkany na płasko, wykonany z wysokiej jakości włókien syntetycznych i dzięki temu łatwy do utrzymania w czystości. Świetnym rozwiązaniem będzie również dywan sznurkowy. Wyrób ten nie posiada w ogóle runa i w związku z tym nie zachodzi obawa powstawania w nim zarodków roztoczy czy grzybów pleśni. Produkty te są utrzymane we wspaniałym wzornictwie i kolorystyce, nie ustępującym w niczym dywanom tradycyjnym. Czyszczenie tego rodzaju wyrobów jest niekłopotliwe i szybkie. Może je czyścić wodą z dodatkiem płynów myjących.
Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób cierpiących na uczulenia, produkowane są dywany syntetyczne oraz dywany płasko tkane czy dywany sznurkowe.